FB PI YouTube mail

 

Logo LANG YARNS


Logo SchoppelLogo Malabrigo YARNLogo Rowan


Logo KnitPro


Logo Jamieson Smith Shetland Wool Brokers Ltd

Logo NORO


O NÁS » O NÁS
O NÁS

 

 

 

Jsme dvě. Pletení je naše vášeň a chceme se o ni s vámi podělit.

 

Naše cesta k tomuto obchodu vedla oklikou přes vídeňské galanterie. Poprvé jsme se setkaly s přízemi Lang Yarns a také následně pochopily, že plést s kvalitní vlnou je nejen nádherný zážitek, ale že se i vyplácí v kvalitě výsledných výrobků. Barevnost zahraničních přízí nás fascinovala a fascinuje dodnes - kdy se nabídka v našem eshopu rozšířila o příze značky Schoppel, Rowan, Malabrigo, Noro , Jamieson&Smith, Rosy Green Wool, Wollelfe, Manos Del Uruguay, Ístex, Scheepjes, Martin´s Lab.

 

Nabízíme také řadu kvalitních pomůcek od zn. Knit Pro. Od března 2015 spolupracujeme se skotskou designérkou Ysoldou Teague a americkým designérem Stephenem Westem, jejichž návody nabízíme v eshopu s českým překladem. K nim přibyly také knihy nádherných návodů skotské designérky Katie Davies nebo časopisy Laine, které jsou novinkou v pletařském světě a návody z nich jsou velmi populární.


Kromě eshopu píšeme také blog o pletení, hledáme inspiraci ve světě, nabízíme návody svoje i překlady návodů různých zahraničních designerů. Pravidelně vedeme workshopy pletení pro začátečníky i pokročilé v Brně, Praze i jiných městech a scházíme se k pletařskému setkání "Pleteme spolu" v brněnských kavárnách. Od roku 2015 se pravidleně účastníme akce Prague Patchwork Meeting.

 

Od podzimu 2015 jsme spustily také videokanál o pletení, kde se můžete seznámit s různými technikami pletení, pletařskými pojmy a zkratkami.

 

Několikrát ročně pořádáme společné pletení dle daného návodu - tzv. KAL - informace k aktuálnímu se můžete dozvědět na našem blogu.

 

Také se s námi můžete setkat ve skupině Pleteme s Vlněnými sestrami na Facebooku, kde nejen my, ale i další zkušené pletařky sdílí své pletařské radosti a pomáhají si navzájem.

 


 

Moc rády taky cestujeme za vlnou - ať už pracovně na veletrh Hobby und Kraft do Kolína nad Rýnem nebo objevovat nové galanterie v západní Evropě.

 

Ale především stále pleteme...Na pletení nás baví a fascinuje ten proces - je to práce tvůrčí a vyžaduje soustředění, ale zároveň je také meditací a uklidňuje. Pletení je ponořením se do sebe a svých myšlenek nebo také příležitostí se setkat, sdílet a být spolu.


Rády bychom, aby vám naše klubíčka přinesla tolik rozličných potěšení jako nám!

 

Vlněné sestry