Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


 

FB Instagram YouTube mail

 

Logo LANG YARNS


Logo SchoppelLogo Malabrigo YARNLogo Rowan


Logo KnitPro


Logo Jamieson Smith Shetland Wool Brokers Ltd


O NÁS » O NÁS
O NÁS

 

 

 

Jsme dvě. Pletení je naše vášeň a chceme se o ni s vámi podělit.

 

Naše cesta k tomuto obchodu vedla oklikou přes vídeňské galanterie. Poprvé jsme se setkaly s přízemi Lang Yarns a také následně pochopily, že plést s kvalitní vlnou je nejen nádherný zážitek, ale že se i vyplácí v kvalitě výsledných výrobků.

Barevnost zahraničních přízí nás fascinovala a fascinuje dodnes - kdy se nabídka v našem eshopu rozšířila o příze značky Schoppel, Rowan, Malabrigo, Noro , Jamieson&Smith, Rosy Green Wool, Wollelfe, FyberspatesManos Del Uruguay, Ístex, Scheepjes, Martin´s Lab, Tieke, Das Mondschaf a BC Garn. Snažíme se nabízet širokou škálu materiálů a přízí, ať jsou to dostupné kvalitní příze pro každodenní pletení nebo luxusní ručně barvené kousky od momentálně populárních tvůrců ve světě.

 

Nabízíme také řadu kvalitních pomůcek od zn. Knit Pro a Addi.

 

Od března 2015 spolupracujeme se skotskou designérkou Ysoldou Teague a americkým designérem Stephenem Westem, jejichž návody nabízíme v eshopu s českým překladem. Také překládáme a nabízíme mnoho návodů polské designérky Justyny Lorkowské. K nim přibyly také knihy nádherných návodů skotské designérky Katie Davies nebo časopisy Laine, které jsou novinkou v pletařském světě a návody z nich jsou velmi populární.


Kromě eshopu píšeme také blog o pletení, hledáme inspiraci ve světě, nabízíme návody svoje i překlady návodů různých zahraničních designerů. Pravidelně vedeme workshopy pletení pro začátečníky i pokročilé v Brně, Praze i jiných městech a scházíme se k pletařskému setkání "Pleteme spolu" v brněnských kavárnách. Od roku 2015 se pravidleně účastníme akce Prague Patchwork Meeting.

 

Od podzimu 2015 jsme spustily také videokanál o pletení, kde se můžete seznámit s různými technikami pletení, pletařskými pojmy a zkratkami.

 

Několikrát ročně pořádáme společné pletení dle daného návodu - tzv. KAL - informace k aktuálnímu se můžete dozvědět na našem blogu.

 

Také se s námi můžete setkat ve skupině Pleteme s Vlněnými sestrami na Facebooku, kde nejen my, ale i další zkušené pletařky sdílí své pletařské radosti a pomáhají si navzájem.

 


 

Moc rády taky cestujeme za vlnou - ať už pracovně na veletrh Hobby und Kraft do Kolína nad Rýnem nebo objevovat nové galanterie v západní Evropě.

 

Ale především stále pleteme...Na pletení nás baví a fascinuje ten proces - je to práce tvůrčí a vyžaduje soustředění, ale zároveň je také meditací a uklidňuje. Pletení je ponořením se do sebe a svých myšlenek nebo také příležitostí se setkat, sdílet a být spolu.


Rády bychom, aby vám naše klubíčka přinesla tolik rozličných potěšení jako nám!

 

Vlněné sestry